baner1 baner2

Masaż tkanek głębokich

MASAŻ TKANEK GŁĘBKICH (uwalnianie mięśniowo - powięziowe)

Back-massage

Masaż tkanek głębokich – zdecydowana skuteczność
Masaż głęboki to terapia działająca na warstwach i piętrach tkanek nieopracowywanych w masażu klasycznym czy sportowym. Jest też formą zaprogramowanej terapii pacjenta lub sportowca dostosowaną do konkretnej jednostki, nie jak w masażu klasycznym powtarzającymi się sekwencjami ruchów takich samych dla każdego zawodnika i pacjenta.
Za pomocą tej techniki można wpływać na stan napięcia mięśniowego i powięziowego, można korygować wady i leczyć dysfunkcje narządu ruchu. Taka forma terapii jest też idealnym środkiem prewencji wszelkim urazom. Podstawowym celem zabiegu jest zwracanie uwagi na zmienianie struktury i ograniczeń ruchomości tkanek. Podczas zabiegu ruchy są wykonywane nadzwyczaj precyzyjnie.
Pracuję się bardzo powoli dając tkance czas na fizjologiczną odpowiedź i przystosowanie się do nowych warunków. Kolejną cechą tego rodzaju masażu jest stosowanie bardzo małych lub w ogóle nie stosowania środków poślizgowych. Pracuje się używając skośnego nacisku na tkanki z uwagi na to że jest on lepiej tolerowany przez osobę masowaną. Przed zabiegiem trzeba określić cel, który chcemy osiągnąć i wybrać odpowiednią technikę.

remediumptwmstart nowysaczlogo newlogozioo poziom02